17.07.2019

DATÇA



DATÇA
Tatil bölgesi olan Datça nemin çok olmaması ve esintili havasıyla tatilcilerin gözdesi oluyor. Konaklama ve ulaşımının geniş bir yer olduğu Datça da Akdeniz’in ve Ege Denizinin lezzetli yemeklerini tatmadan gitmeyin tatil geçirebileceğiniz çok ideal bir yer olan Datça konuklarını en iyi şekilde ağırlıyor konaklama yerleri, lezzetli yemekleri ile çok güzel bir yer olan Datça sizlere çok güzel bir tatil geçirmenizi sağlıyor.

  
 
 
ESKİ DATÇA
Dar sokakları, taş kaplı, şirinmi şirin Eski Datça, ünlü şair Can Yücel’in yaşamının bir kısmını geçirdiği mahalleyi Datça ilk sıra da bunu önermemin diğer sebebi ise M.Ö 11.y.y önceki tarihe sahip olması. Pansiyon ve butik otellerde konaklayarak Datça’nın tadını çıkarın.




   
 
DATÇA KNİDOS ANTİK KENTİ
Antik Kent’te 1967 yılında bazı çalışmalar sonucunda nekropol alanı, odeion, küçük tiyatro ile Afrodit ve Apollo’ya adanmış tapınak kalıntıları bulunmuş. Antik Kenti gezerken Knidos Fenerine de bakmayı unutmayın.



 
 
DATÇA HAYITBÜKĞ PLAJI
Dağdan dolayı rüzgara karşı korunaklı olan bu koyda konaklayabileceğiniz yerler ya da günübirlik durucaksınız şezlong, şemsiye gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Eğer yer bulmak isterseniz sabah erken saatlerde tercih etmeniz gerek. Tatilinizin bu koy da çok güzel geçiceğine eminim.




MAVİ YOLCULUK
Akdeniz’in mavi, temiz, berrak sularını şirin koyları ve adaları bir tekne turuna çıkarak keşefedebilirsiniz. Mavi Yolculuğa katılmadan sakın gitmeyin. Asla pişman olmicaksınız.





DATÇA OVABÜKÜ PLAJI
Doğa severler içim çok uygun olan Datça Ovabükü Plajı, deniz ürünlerinin tadına bakabileceğiniz yeme-içme ve konaklama yerleri vardır. Mutlu ve lezzetli bir tatil sizi bekliyor.